Online Eğitim ile İlgili  6 Soru 6 Cevap

Online Eğitim (Online Özel Ders ) ile İlgili  Sıkça Sorulan Sorular

Online eğitim söz konusu olduğunda ebeveyn ve öğrencilerin sorduğu birçok soru vardır. Bu noktada online eğitim ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için derledik. Gelin bu soruları ve cevaplarını inceleyelim.

Çevrimiçi Özel Dersin Faydaları Nelerdir?

Çevrimiçi eğitimin çocuk ve ebeveyn için birçok faydası vardır. Hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlar, konum ve seçenekler açısından uygundur. Hem öğretmen hem de çocuk daha iyi iletişim kurar ve geri bildirimi daha verimli bir şekilde paylaşır. Öğrenme çocuk için özel olarak hazırlanmıştır. Öğrenme süreci daha eğlenceli ve ilgi çekicidir ve tüm kaynaklar ve araçlar 7/24 mevcuttur.

Çevrimiçi Özel Ders Etkili mi?

Çevrimiçi ders, tamamen etkinlikle ilgilidir. Çocuk tanıdık bir ortamda öğrenir ve öğretmeninin bölünmemiş dikkatini çeker. Eğitmen, öğrenmeyi çocuğun geliştirmesi gereken alanlara göre düzenler.

Ek olarak, öğrenme süreci genellikle diğer öğrenme biçimlerinden daha eğlenceli ve ilgi çekicidir. Çocukların her türlü kaynağa ve araca erişimlerinin olması, etkin bir şekilde ders çalışmak ve revize etmek için daha fazla zaman harcayabilecekleri anlamına gelir.

Online Ders Daha Ucuz mu?

Kesinlikle! Online eğitim çok daha ekonomiktir çünkü seyahat masrafları yoktur, zamandan, paradan ve çevreden tasarruf sağlar.

Matematik Öğretmenleri Gerçekten Yardımcı Oluyor mu?

Matematik, dünyadaki en çok ders verilen derslerden biridir ve doğru öğretmen muazzam bir fark yaratır. Matematik öğretmenleri, çocuğunuza bu zor konuda rehberlik etmek için bölünmemiş bir dikkat sağlar. Çoğu öğrenci kayda değer bir gelişme gösterir ve hatta çoğu, anlamayı başardıktan sonra matematiği sevmeye başlar.

 

Eğitmenler ayrıca öğrencilere, okulların sunacak ne zamanı ne de kaynağı olan benzersiz becerilerini ve kişiliklerini hedefleyen kişiselleştirilmiş materyaller sağlar.

Online Ders Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Online özel ders fiyatlarını öğretmenler kendileri belirler. Genellikle saat başı ücretlendirme söz konusudur. Ancak genel olarak özel ders fiyatları X TL’dir gibi bir söylem söz konusu değildir.

Öğrenciler Neden Özel Derse İhtiyaç Duyarlar?

Çoğu ebeveyn, çocuklarına ders konusunda yardımcı olmak için gerekli zamana veya beceriye sahip değildir. Ek olarak, çocuklar genellikle dışarıdan yardıma daha iyi yanıt verirler ve anne ya da baba olmayan bir öğretmenden destek almaya daha isteklidirler!

Çocuklar okulda derslerle mücadele ederlerse giderek daha az motive olurlar ve bu da özgüvenlerini etkiler ve hızlı bir düşüşe neden olabilir. Profesyonel bir öğretmenden yardım almak, çocuğu motive ederek, güvenini artırarak ve tekrar yoluna girmesini sağlayarak sorunu tersine çevirebilir.

Genel olarak, çevrimiçi dersler, konuyla mücadele eden veya maksimum potansiyeline ulaşmak isteyen herhangi bir çocuk için oldukça faydalıdır. Uygun maliyetli, zaman kazandıran, kullanışlı, üretken, kişiselleştirilmiş, eğlenceli ve güvenlidir. Neredeyse hiçbir taviz verilmez ve çocuğunuzun eğitimi bunu hak eder.

 

 

 

Yorum Yap