Öğrenciler İçin

Superders.com olarak Türkiye’nin en iyi öğretmenlerini bir araya getirmek için çaba göstermekteyiz. 

Özel derslerinizi yüz yüze alabileceğiniz gibi, online olarak da alabilmeniz için gerekli tüm alt yapıyı ücretsiz sunmaktayız.

Öğrencilerimiz için superders.com tamamen ücretsizdir.

Özel dersinizi Türkiye’nin herhangi bir yerinde yaşayan öğretmenden alabilmenizi sağlayan bir sistemdir.

Superders.com üzerinden öğretmen ve ilanları inceledikten sonra size en uygun ilan sahibi öğretmen ile iletişime geçerek online özel ders almak istediğinizi belirttiğinizde, öğretmeniniz sizin için superders.com üzerinde hemen sanal sınıf oluşturarak canlı dersi zaman kaybetmeden yapabilmenizi sağlayacaktır.

Özel ders bulmak isteyen öğrencilerimiz öncelikle sitemiz üzerinde öğrenci profili oluşturmalıdır.

Daha sonra öğretmen ve ilan arama kısımlarını kullanarak şartlarına en uygun öğretmene ulaşacaklardır.

Öğrenci profili açtıktan sonra, gerekli profil alanlarını özenle doldurduktan sonra size en uygun öğretmenlerin ulaşabilmesi için eşleştirmeler yapmaktayız.

Bu nedenle en doğru sonuçları elde edebilmek için profilinizi eksiksiz doldurmanız çok önemlidir.

Superders.com öğretmen ve derslerle ilgili olabildiğince fazla bilgi talep etmektedir. 

Arama sayfalarında ücret, eğitim durumu, ders içeriği, ders tipi, öğretmen deneyimi, öğretmen yorumları, öğretmen tanıtım videosu gibi bir çok konuda arama ve filtreleme seçeneğimizi kullanarak size en uygun özel ders öğretmenine ulaşabilirsiniz.

Öğretmenler İçin

Öğretmenlerimiz ilan yayınlamadan önce profil bilgilerini tam olarak girmelidir. Öğrenciler ilan araması yapabileceği gibi, öğretmen araması da yapabilmektedir. Ayrıca bir öğretmenin profil sayfasında tüm aktif ilanları listelenmektedir. 

İlan yayınlamadan önce iyi bir planlama yapmanız, ilanınıza daha fazla dönüş yapılması için önemlidir.

İlan açıklamaları kısmında öğrencilere özel derslerde neler yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi vermeniz arama sonuçlarında önde çıkmanıza etki edecektir.

Özel ders vermek için oluşturduğunuz ilanlar için geçerlilik tarihi yoktur. Yani ilanlarınız sürekli yayında kalır.

Evet. Superders.com tüm canlı ders altyapısını ücretsiz sağlamaktadır.

Özel ders öğrencinizi bulduktan sonra kullanıcı panelinizde yer alan canlı ders oluşturma kısmından öğrencinize özel bir oda oluşturabilir, öğrencinizle hızlıca özel canlı dersinize başlayabilirsiniz.

Tüm bu hizmetler öğrenci ve öğretmenlerimize ücretsiz sunulmaktadır.

Tabii ki! Superders.com ücretsiz online ders alt yapısı sağladığı gibi yüz yüze özel ders yapabilmeniz ve öğrenci bulabilmeniz için gerekli arama ve iletişim kurma alt yapısını da sağlamaktadır.

Özel ders öğrencilerinizi hem online hem de yüz yüze dersler için arayabilirsiniz.

Evet. Superders.com diğer sistemlerden farklı işlemektedir. 

Üye olduğunuzda üye profiliniz ile özel ders ilanlarınız farklı sayfalarda gözükmektedir.

Yani bir üyelik oluşturup, 10 farklı özel ders ilanı yayınlayabilirsiniz.

Öğretmen kaydı sayfasından kurum kaydınızı yaparak profilinizi doldurup, kurumunuzda yapılan özel dersler için ayrı ilanlar yayınlayabilirsiniz.

Hayır. Bir ilan yayınlayarak sınırsız özel ders talebi alabilir, sınırsız online veya yüz yüze ders yapabilirsiniz.

İlanınızla ilgili tanıtım videosu yayınlamak öğrencilerin sizi ve yaptığınız dersleri anlayabilmesi için oldukça önemlidir.

Cep telefonunuz ile arka fonu sade olan bir yerde kendinizden, özel derslerinizden bahsedip, kaydettiğiniz videoyu youtube kanalınıza yükledikten sonra video adresini ilanınıza yapıştırarak öğrencilerinize videolu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hayır. Superders.com üyeliğinizi tamamladıktan ve profil bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra, yetkin olduğunuz alanlara yönelik ayrı ayrı özel ders ilanı yayınlamalısınız.

Özel derslerinizi planlarken ayrı ilan başlıklarına göre öğrenci seçimi yapacağınız için her alan için ayrı ilan oluşturmalısınız.

Özel Ders Genel Bilgiler

Çok genel bir soru olmakla birlikte bir bilginin kalıcılığı o bilginin sizin önceki deneyimlerinizle bağlantı kurularak anlatılmasıyla mümkündür.

Çoklu öğrenme ortamlarında eğitimciler bilgileri genel düzeye göre anlatacağı için, öğrenmeniz gereken bilgilerin sizin önceki deneyimlerinizle bağlantılı olma ihtimali düşüktür.

Bu durum öğrenme olayının başarısız sonuçlanmasına neden olabilir.

Bu nedenle özel dersler, öğrenmek istediğiniz her konu için size özel ve seviyenize uygun olacağı için akılda kalıcılığı ve bilginin davranışa dönüşme ihtimali çok daha yüksektir.

Bu durum iki farklı şekilde ele alınmalıdır.

Birincisi; eğer öğretmen devlette çalışan yani 657 nolu devlet memurları kanununa tabii ise evet bu bir sorun teşkil eder.

Ancak eğer devlet memuru değilseniz ve özel sektörde öğretmenlik yapıyorsanız özel ders vermenizin yasal bir sorumluluğu ve yaptırımı yoktur.

Özel ders için temel amaç bilginin gerekli düzeyde anlatılmasıdır.

Burada önemli olan nokta ders alacak olan kişinin hazır bulunuşluk seviyesidir.

Eğer çok küçük bir çocuk özel ders alacaksa ve bu online olacaksa yanında velisinin olması verimi artıracaktır.

Çünkü çocukların ideal ve istekleri özel ders içeriği ile örtüşmeyebilir ve dersten çabuk sıkılma veya dikkat dağınıklıklarına neden olabilir.

Ancak yetişkin bireylerin özel derslerini online veya yüz yüze almaları arasında pek fark yoktur, hatta online dersler yüz yüze derslerden daha verimli olabilir.

Hem öğrenci, hem de öğretmen açısından bakıldığında online derslerin yüz yüze derslerden daha kolay yapılabiliyor olması, maliyetlerin düşmesine ve zaman kaybının engellenmesine fayda sağlayacaktır.

Kesinlikle hayır. Öğretmenlerin kalitesi mezun oldukları okul veya bilgi seviyesiyle değil deneyim, tecrübe ve ders verme istekleriyle orantılıdır.

Bir öğrenci için başarılı olarak düşünülmeyen bir öğretmen, başka bir öğrenci için kurtarıcı olabilir.

Bu durum öğrenci ile öğretmenin frekanslarının uyması ile mümkün olmaktadır.

Bu nedenle özel ders alacak öğrenciler frekansları uyan öğretmenlerle daha iyi sonuçlar alabilmektedir.