Online Yoga Özel Ders İçerikleri

Online yoga dersi

Yoga, içeriği ve felsefesini bilmeyenler için bir takım esneme hareketlerinden oluşan bir spor dalı izlenimine sahiptir. Oysa ki yoga bu izlenimden çok daha fazlasına sahiptir. Bir felsefeye sahiptir. Acı ve haz arasında gidip gelen insanın denge kurma çabasının bir ürünüdür. Acılardan uzaklaşıp hayatın neşe ve zevk veren yönlerine odaklanmayı, böylece yaşamın tadını çıkarmayı öğreti olarak kabul eder. İlk ortaya çıkış yeri Hindistan’dır. Hem ruhen hem zihnen hem de fiziken arınmayı amaçlar. Yoga yapan ve öğreten hocalara yogi adı verilir. Düzenli yoga yapan kişilerde bu arınmanın yanında fizyolojik olarak sağlamlığın da arttığını gösteren bilimsel çalışmalar mevcuttur. Ayrıca yoga yapanların bağışıklık sistemlerinin güçlendiği ve eklem rahatsızlıklarının görülme ihtimalinin de azaldığı tespit edilmiştir.

Yoga 8 temel aşamadan oluşur. Bu aşamalar sırasıyla; yama, niyama, asana, pranayama, pratyahara, dharana, dhyana ve samadhi olarak adlandırılır. Bu aşamalar teker teker yeterli düzeye gelindikten sonra bir sonraki aşamaya geçmek suretiyle ilerler. Yoga eğitimi almaya başlayan insanlar bir süre sonra hayatlarından çok önemli değişiklikler yaşandığını ve yoga ile hayatlarının daha anlamlı daha dingin bir düzeye ulaştığını belirtir. Yoga hayatın koşturmacasından ve stresinden uzaklaşıp sakinleşmeye ihtiyaç duyan herkese önerilir.

Yoga yapmaya başlamak için bir kurs merkezine ya da yoga stüdyosuna gitmek zorunda değilsiniz. Yoga online dersler aracılığıyla da kolaylıkla yapılabilir. Hatta pandemiden sonra hayatımıza giren uzaktan eğitim kavramı pandeminin şiddetini kaybettiği ve normalleşmeye başladığımız bu günlerde etkisini ve kullanılırlığını kaybetmek yerine tam aksine gün geçtikçe daha da popüler bir hal almaya başladı. Çünkü ev konforunuzdan uzaklaşmadan özel ders alma imkânı online ders ile ayağınıza kadar geliyor. Üstelik genel olarak diğer eğitimlerden maliyet açısından da daha büyük avantajlar sağlamış oluyorsunuz. Online yoga derslerinden yararlanmak için almak istediğiniz ders şartlarını belirttiğiniz bir özel ders ilanı oluşturabilir ya da bulunan özel ders ilanları ile irtibata geçebilirsiniz. Fiyat bilgisi için en sağlıklı bilgiye bu şekilde ulaşabilirsiniz. Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

Yorum Yap