Online Canlı Ders Vermek İçin Gerekenler Nelerdir?

Pandemi ile birlikte online ders taleplerinde büyük bir artış oldu. Eğitimin globalleşmesi noktasında uzaktan eğitim sistemleri bu ihtiyacın karşılaşması için bir çok altyapı sunuyor.

Bu noktada öğretmenlerin online ders verebilmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Öğretmenleri iki gruba ayırmak gerekirse;

1-Sözel anlatım ile ders yapabilen öğretmenler

2-Sayısal anlatım, soru çözümleri yapması gereken öğretmenler

Sözel anlatım ile ders anlatabilen öğretmenler için online ders verme daha kolay olacak, çünkü mevcut ekipmanlarıyla hızlıca online özel ders verebilirler.

Online özel ders verebilmek için tüm öğretmenlerin ihtiyacı olan ekipmanlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Upload hızı en az 1mbps olan ev interneti. Mevcut internetinizin upload hızını kontrol edebilmek için google da hız testi yazarak karşınıza çıkan herhangi bir siteye giriş yapın ve upload kısmındaki hızınızın 1mbps den büyük olduğunu doğrulayın.
  • Kamera ve mikrofonu bulunan bir laptop işinizi kolaylıkla görecektir. Eğer kamera kullanmak istemiyorsanız sadece mikrofon ile online ders yapabilirsiniz.
  • Microsoft Office programlarından powerpoint ders içeriği hazırlamanız için gerekli olabilir.

Yukarıda sıraladığımız ekipman ve yazılımlara sahipseniz hemen online ders yapmaya başlayabilirsiniz.

Eğer sayısal bir ders yapacaksanız, yani soru çözümleri de yapmanız gerekiyorsa yukarıda yazılanlara ek olarak grafik tablet edinmelisiniz.

Yine google da grafik tablet aratarak satış yapan bir firmadan bunu edinip, bilgisayarınıza kurulum yaparak grafik tabletinizle online özel ders vermeye başlayabilirsiniz.

Bu noktada daha önce hiç grafik tablet kullanmamış olmanız online özel ders vermenize engel değil. Muhtemelen 1-2 ders yaptıktan sonra ustalaşmış olacaksınız.

Tüm gereksinimleri karşılıyorsanız artık online özel ders vermeye başlayabilirsiniz. Özel ders vermek için gerekli olan tüm altyapıya superders.com sistemi üzerinden ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Kaydınızı tamamladıktan sonra ücretsiz özel ders ilanı yayınlayarak uzman olduğunuz alanda özel ders öğrencileri bulabilir, sistemimiz üzerinden ders programlayabilir ve canlı dersinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Dilek
    14 Eylül 2022

    Merhaba ben ders vermek istiyorum ama siteniz ile alakalı daha detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim

Yorum Yap