Eğitim Koçluğu Eğitimi Nedir? Özel Ders Fırsatları

Eğitim koçluğu hizmeti

Bugün bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza son yıllarda yeni bir trend halini almaya başlayan eğitim koçluğu hizmetinden bahsedeceğiz. Eğitim hayatının her döneminde alınabilen eğitim koçluğu hizmetlerinden özellikle merkezi sınavlara girilecek yıllarda (lgs, tyt, ayt, kpss) daha yoğun şekilde faydalanıldığı görülür.

Eğitim koçluğu nedir?

Eğitim koçluğu, kişinin akademik yaşamında ve de çalışma hayatında hedeflediği başarıyı elde etme becerilerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapılması sürecidir. Eğitim koçu öğrencinin ya da yetişkinin kendine ulaşılabilir hedefler koymasını sağlamaya rehberlik eder ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmesine yönelik yol haritası ve eylem planı oluşturmasına destek sağlar.  Eğitim koçu kişinin adına kararlar alıp planlar yapmaz. Kişinin kendisini tanıma sürecine ve hedef belirleme sürecine bir uzman gözüyle eşlik eder. Bireyin ilgi ve yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olur ve bu doğrultuda mesleki yönlendirme yapar. Öz disiplin ve öz güven konusunda koçluk hizmeti verdiği kişiye yol gösterici olur. Kişinin aynı zamanda sosyal gelişimine de katkıda bulunur.

Eğitim koçluğunu kimler yapabilir?

Eğitim koçluğu yapabilmek için uyulması gereken resmi bir prosedür bulunmamaktadır. Bazı zamanlarda çeşitli devlet ya da vakıf üniversiteleri eğitim koçluğu seminerleri ya da kursları düzenler. Bu eğitimlere katılarak eğitim koçu olunabilir. Bunun dışında online platformlarda da eğitim koçluğu eğitimleri bulunur. Bu eğitimlerden de faydalanarak eğitim koçluğu yapılabilir.

Eğitim koçluğu fiyatları ne kadar?

Eğitim koçluğu hizmeti süreklilik arz eden ya da dönemlik şekilde alınabilir. Özellikle belirli bir konuda koçluk desteği almak isteyebilir ya da genel süreçte destek olması amaçlı eğitim koçundan faydalanabilirsiniz. Hizmeti ister yüz yüze ister online olarak uzaktan eğitim şeklinde alabilirsiniz. Durum böyle olunca eğitim koçluğu hizmeti için birçok değişken söz konusu olur. Ve haliyle de bu değişkenler alınacak hizmetin fiyatını belirler. En doğru ve sağlıklı bilgi her eğitimde olduğu gibi eğitim koçluğu hizmetinde de hizmeti verecek kişi ya da kurumla birebir iletişime geçilerek elde edilir. Alınacak tüm eğitimler için geçerli bir durumdur. Başarılı ve sağlıklı günler dileriz.

Eğitim Koçluğu Özel Ders Fiyatları>>

Yorum Yap