Aromaterapi Nedir? Özel Ders Fiyatları

AROMATERAPİ NEDİR?

Aromaterapi bitkilerin çeşitli kısımlarından damıtma işlemleriyle elde edilen yağların kullanılarak iyileştirici etki amacıyla sağlık amaçlı kullanılması olarak tanımlanabilir. Aromaterapinin temelleri çok eski zamanlara hatta İbn-i Sina’ya kadar dayanır. İbn-i Sina bitkilerden damıtma yöntemiyle yağ elde ederek bu yağları şifa amaçlı kullanmayı resimli olarak çalışmalarında anlatmıştır. Aromaterapi ilaçları organizmaların yapıtaşlarında bulunduğu için bunlara karşı direnç kazanmak mümkün değildir. Böylece aromaterapi yağları her zaman etkili yöntemler olarak kalır.

Aromaterapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Aromaterapi alternatif tıp akımı için temel denilebilecek öneme sahiptir. Her hastalığın şifasının doğada bulunduğuna inanan alternatif tıpçılar aromaterapiden sürekli faydalanır. Kozmetik ve tıp alanında da oldukça rağbet gören aromaterapi yağları başta İngiltere olmak üzere bazı ülkelerde devletin ödeme kapsamına aldığı reçeteli tedavi yöntemleri arasında yer alır. Fakat ülkemizde sektör suiistimal edildiği için piyasaya aromaterapi adı altında temiz içeriğe sahip olmayan yağlar dağıldığı için yaygınlaşamamıştır. Aromaterapi yöntemlerinin başta hekim ve eczacılar olmak üzere yetkin kişiler tarafından uygulaması gerekir.

Aromaterapi uygulayıcısı olmak için ne yapmak gerekir?

Aromaterapi bitkisel kaynaklı bir tedavi yöntemidir. Bazı bitkisel yağların belirli oranlarda karıştırılmasıyla yeni karışımlar elde edilerek farklı amaçlarla kullanılır. Hangi maddenin hangi oranda karışıma ekleneceği, aromaterapi uygulamasının nasıl yapılacağı gibi noktalar önemlidir. Bu sebeple kulaktan dolma bilgilerle aromaterapi yapılmaz. Günümüzde birçok alternatif tıp merkezinin yanı sıra üniversitelerin bünyelerinde de aromaterapi atölyeleri ve aromaterapi kursları verilip kurslara katılan kişiler sertifika alarak aromaterapi uygulayıcısı olabilmektedir. Platformumuzda sadece akademik özel dersler değil çok geniş bir alanda özel ders alma imkânı bulunur. Sitemiz üzerinden verilen eğitimleri ayrıntılı inceleyerek kendinize ve ilgi alanınıza uygun kursu bulup size uyan bir program ile alanında yetkin kişilerden online eğitim şeklinde özel ders alabilirsiniz.

Aromaterapi eğitimi fiyatları

Eğitimlerin fiyatları eğiticiden eğiticiye farklılık göstereceği gibi alınacak ders sayısı, özel ders seanslarının uzunluğu gibi bu fiyatlandırmayı etkileyen birçok değişik parametre bulunur. Bu konuda en net bilgiyi eğitim alacağınız eğitmenle iletişime geçerek elde edebilirsiniz. Şimdiden başarılar dileriz.

Aromaterapi Özel Ders İlanları ve Fiyatları>>

 

 

Yorum Yap