• LGS Canlı Ders Nedir?

LGS Canlı dersler ilköğretim 8.sınıf öğrencilerinin gireceği Lise Giriş Sınavı hazırlıklarını internet üzerinden canlı derslerle yapmasıdır.

Canlı dersler öğrenci ve öğretmenlerin aynı anda ders saati geldiğinde derse katılması ile gerçekleştirilir. Bu sayede öğrenciler anlamadıkları yerleri öğretmene sorabilir ve aynı anda cevap alabilir.

Süperders canlı derslere katılmak için internet tarayıcınızın olması yeterlidir. Ek bir uygulama indirmenize gerek yoktur.

Zoom gibi canlı ders altyapılarından ders izlemek istediğinizde bilgisayar ve akıllı telefonunuza ek bir uygulama indirmeniz gerekiyor ancak superders.com altyapısı bu tür ek uygulamalara ihtiyaç duymamaktadır.

  • LGS Canlı Dersler Verimli Oluyor mu?

LGS Canlı dersler mekandan bağımsız olduğu için ve ayrıca diğer öğrencilerin ses yada davranışları sizi etkilemediği için konsantrasyon bozulmalarına karşı oldukça etkili bir sistemdir.

Ders esnasında öğretmene anlaşılmayan yerleri sorabiliyor olmak, ders sonrası işlenen konuya ait video kaydın alınması ve bu kaydı tekrar izleyebiliyor olmak, işlenen konuya yönelik online testlerin sisteme yükleniyor olması gibi bir çok olumlu özellik canlı dersleri örgün eğitime göre daha avantajlı yapmaktadır.

 

Uzaktan Eğitim Uzmanı

Yücel Yüksel

1,000+ Öğrencimizden 5 Yıldız

5-stars-white

5/5 Puan 1000+ Öğrenci

Blog Yazıları